sobota, 24. december 2011

Vesel božič

Dragi moji,

naj bo božični večer poln slastnih dobrot v odlični družbi in naj vam božični dan prinese srečo. Naj vam bo toplo pri srcu in naj bo duša mirna. Naj bodo misli vesele, spokojne in lahkotne in naj skrbi vsaj za teh nekaj dni odidejo na dopust. Naj vam radost napolni srce in lica krasi ljubka rdečica - malo od vina, malo od ljubezni, malo od sreče in malo od ognja, tistega v peči in tistega drugega. Uživajte ob soju luči in vonju sladkih pregreh.

Vesel božič!

četrtek, 22. december 2011

Neprimerno

Prav noben trenutek ni primeren za bolezen, ampak vsekakor si včasih lažje privoščiš "bolniško" kot kdaj drugič. In jaz si je te dni prav zares ne morem. No, zdaj si jo pač moram. Že včeraj popoldne sem se čudno počutila, bila sem nepopisno zaspana in bolel me je želodec. Pa je bilo potem približno v redu, ponoči sem pa bruhala. In je bilo zjutraj spet OK, zato sva šla pospravljat stanovanje. Lubi je za to celo vzel dopust, da bo ja pred prazniki pospravljeno in urejeno. Sem delala nekaj ur in se vmes vedno slabše počutila, na koncu sem počivala že vsakih nekaj minut. Zato se je dragi odločil in mi prepovedal nadaljnje delo ter me odpeljal domov. In tako zdaj že kar nekaj ur ležim in počivam in razmišljam, kaj vse bi morala zdaj drugega početi. Ampak bolezen je pač močnejša. Hvala bogu, ali komurkoli že, se počutim zdaj že bolje, ampak ne upam naprej pospravljati, ker se bojim, da se bo moj želodček spet razjezil, če mu ne bom dala miru. Toliko o predprazničnem početju. In o stvareh, ki bi jih toliko raje in toliko bolj nujno rada počela. Spustiti moram praznični plesni nastop moje nečakinje, Lubi je ostal sam pri pospravljanju, piškoti so še vedno brez čokolade, darila še niso zavita in sploh nič ne teče po planu. Verjetno je pa tudi to za nekaj dobro. Upam.

sreda, 21. december 2011

(Wannabe) piškotki

Pa sem se le lotila peke piškotkov. Z zanosom in navdušenjem, polna idej. Pa me je takoj, ko sem začela z oblikovanjem, vse skupaj minilo. Ne vem, kaj je šlo narobe, ampak testo je bilo full gumijasto. Ampak to še ni bil problem, z modelčki sem jih super lahko izdelala, toda v pečici so se spremenili v spake pokvake. Full jih je skupaj potegnilo in napihnilo čez vse meje. Zadnja runda je celo vsa luknjičasta. :( Nimam pojma, v čem je problem, tako da niti ne vem, kaj bi naslednjič spremenila. Našla bom drug recept, ki ničesar ne prepušča "občutku" in ima vse točno do grama opredeljeno. Taki recepti so mi najljubši, ker začetnik pač ne more imeti občutka, ane? No ja, danes se bom lotila še okraševanja teh ponesrečenih piškotkov in upam, da bodo vsaj potem, ko bodo obdelani, malo bolj sprejemljivi na pogled. Ja, za takega perfekcionista, kot sem jaz, je takle videz piškotov hud udarec. Včeraj sem bila kar fino razočarana. Prvič se lotim tega in se takole sfiži. Ni ravno spodbuden začetek. :( Ampak ne bom vrgla puške v koruzo. Bo pač drugič moralo biti bolje.
So pa uspeli vsaj medenjaki. Čeprav je testo veliko premehko in prepocasto, da bi jih lahko oblikoval z modelčki, so vsaj približno spodobni. :) So pa oboji zelo zelo okusni, manjka jim le estetike. :)

Medenjački so ratali taki:


Ta drugih pa ne pokažem. Vsaj zaenkrat še ne. :)

ponedeljek, 19. december 2011

Idila

Končno sem si vzela čas in okrasila svoje domovanje. Že nekaj let je vsako leto okrašeno povsem enako, ampak glede na to, da so okraski na prostosti približno 2 tedna na leto, je čisto vseeno, če jih večkrat uporabimo.

Tako zgleda:



Ena smrečica je okrašena, čakata me še dve. Ena v dnevni sobi in druga v novem stanovanju. In še vedno name čakajo sestavine za pškotke, da se jih končno lotim. Mogoče že danes. Če ne, pa jutri. :)
Se tudi pri vas doma že svetijo praznične lučke?

nedelja, 18. december 2011

Sončna zimska nedelja

Dobro jutro!

Ne, ne, sem pokonci že nekaj ur. :) Končno so se temperature spustile in posijalo je zimsko sonce. Snega sicer - kljub obljubam vremenarjev - v nižinah ni, sem pa včeraj doživela zimsko idilo na poti čez Korensko sedlo. Joooooj, kako lepo. Zasnežena drevesa, lesketajoča tla in sonček. Winter wonderland. :) Sva šla v Avstrijo po nekaj dodatkov za stanovanje, ki je zdaj res že čisto čisto pri koncu, in sva mimogrede videla še zimsko pravljico. Pa še CD z božičnimi hiti sem kupila, juhu. :) Se ravno zdaj predajam zvokom teh pesmi, ki so sicer za marsikoga že povsem zlajnane, ampak meni vsako leto znova sedejo. In razmišljam, da bom jutri okrasila domovanje. Sicer pa razmišljam, kam bi šla malo na zrak, ker sem danes sama, dragi je namreč moral za nekaj ur v službo. Bomo videli, kaj to pomeni. Upam, da bo doma pravi čas, da bova ujela tast-to-be-jevo praznovanje. :) Tale čas zdaj pa izkoriščam, da se malo spedenam in sanjam o belem božiču. Ja, ja, vem, malo se že ponavljam. Ampak res res res si želim snega. In malo vzdušja. Ker se mi še danes zdi čisto nesmiselno, da je naslednji teden že božič. Res ni filinga. :) Sicer bo pa tale teden še pester. Moram še speči piškotke, okrasit ene 3 smrečice, nakupit darila, jih zavit ... itd. :) Vmes pa pogledat še na faks in delat za službo. Ni problema, vse bo. :)
Sem pa ravno ugotovila, da je tale objava čisto brez repa in glave. :)
Lepo nedeljo vsem skupaj!


petek, 16. december 2011

Božiček

Hohohoooooo, videla sem ga, videla sem Božička!!! ;) Po naši ulici se je pripeljal s sankami in jelenčki. Delil je darila in se slikal z otroki. In, veste kaj? Tudi meni je dal darilo! :))) Hehe, ja, tako je to, če imaš veze pri Božičku. In če redno futraš njegove jelenčke. Ki so v resnici poniji, moji rajski prijatelji. :) Hehe, v gorskem raju se blizu nas paseta dva ponija in danes sta bila Božičkova jelenčka. Prav prijetno je bilo. Vsaj takole občutiš malo božičnega vzdušja, se nalezeš otroškega veselja in navdušenja. :) Zdaj pa res upam, da bo ponoči snežilo in da se jutri zjutraj zbudim v belo jutro. Prosim, Božiček! :)

četrtek, 15. december 2011

Škotske klapkouhke (Scottish fold)

Nisem ljubiteljica mačk, ampak danes sem našla tele prikupne mucke s poklapanimi ušeski. Že iz objave o psih je jasno, da so poklapana ušesa top. :) Škotske klapkouhke so, a ni že ime prav ljubko? :)




Hehe, Lubi, ti je tole bolj všeč kot kužki? ;)