četrtek, 26. maj 2011

Čudovit dan

Danes je daleč najboljši dan v zadnjih mesecih. Čudovit. Pretekli meseci so bili naporni, predvsem stresni. Na faksu ves čas nekaj, na tone seminarskih, kolokviji, izpiti. Nato vest o tem, da moramo do 5. junija oddat vezano diplomo. In ta vest ni prišla, kajpavem, januarja. Ne, aprila. Zato se je moralo začeti s svetlobno hitrostjo odvijati - vse. Hitro opraviti zadnja dva izpita, ugotoviti, o čem sploh pisati diplomo, se dogovoriti z mentorico, najti literaturo itd. itd. No, skratka. Potem sem delala, tipkala, pisala, raziskovala. Vmes nestrpno čakala rezultate zadnjega izpita. In čakala. In čakala. Čakala več kot mesec dni. In danes se je zgodilo. Najprej zjutraj mentoričin mail, da je moja diplomska naloga odlična in da sem nadpovprečno dobro izpeljala tiste dele, ki večini študentov predstavljajo največ težav. Da naj napišem le še povzetek in sem končala. Nato sem besno začela tipkat povzetek in ga zavzeto prevajat v angleščino. Ko sem tudi to dokončala, sem - ponovno in brez pravega upanja - preverila, če so (slučajno) že objavljeni rezultati zadnjega izpita. In ... presenečenje! Razveselila me je ena lepa desetkica. Zadnja! Čisto zadnja pred diplomo! Priznam, prišle so solzice v oči. Mojemu dragemu sem le s težavo v telefon zdrdrala vesele novice. Nato še mamici in očku. In moji E. In lep dan se ne neha. Takoooooo vesela sem. Pojem in plešem pred ogledalom, kupit sem šla najino najljubšo pijačo, s katero se ponavadi razvajava na dopustu. Zdaj pa le še počakam Lubija, da proslaviva skupaj.

Lep dan želim tudi vam. Če ni takih čudovitih novic, si pa sami pričarajte kak mali čudež. ;)

ponedeljek, 21. marec 2011

Dobrodošla, Pomlad!

Pozdravljena, pomlad! In dobrodošla! Težko smo te že čakali. Zdaj, ko si tu, pa le napolni naša srca, duše in telesa s soncem, toploto, omamnimi in čarobnimi vonji in neskončno pisanimi barvami. Pa s tisto čudežno pomladno ljubeznijo in nagajivostjo ter vsem ostalim, s čimer nas razveseljuješ. Pomladansko utrujenost pa letos lahko pustiš tetki zimi! ;)

Tukaj pa en pozdrav pomladi za vse tiste, ki ste (tako kot jaz) malo rockerji po duši ;)


torek, 1. marec 2011

Rojstnodnevni wishlist 2011

Približuje se moj nekajindvajseti rojstni dan ;) Zato spet objavljam wishlist. In ugotavljam, da zadnje čase pišem samo še to. Haha. Toliko neizpolnjenih želja? Mogoče. Predvsem pa to, da si ne vzamem časa, da bi spisala kako drugo, drugačno objavo. Tudi za to bo prišel pravi trenutek. Ampak ta, v katerem ustvarjam ta post, to še ni :)

Torej, želje:

  • likalnik za lase,
  • set za geliranje nohtkov,
  • nova očala (ali prispevek zanje),
  • stekleničko Flaška (ne zaradi njenih čudežnih sposobnosti spreminjanja sestave vode, ampak zaradi oblike, materiala in varovanja okolja ter svojega zdravja) - večjo od 0,5 l,
  • prstan tak http://www.nakit-kamen.si/srebrni-prstani-s-cirkoni/srebrn-prstan-s-cirkoni-lsp008-cc02 in/ali tak http://www.nakit-kamen.si/srebrni-prstani-s-cirkoni/srebrn-prstan-s-cirkoni-lsp015-cc09 in/ali tak http://www.nakit-kamen.si/trgovina/srebrn-prstan-z-velikim-cirkonom/4,
  • trekking čevlji (nepremočljivi!),
  • L'Occitane parfum Potonika,
  • Hugo Boss parfum XY,
  • mandale,
  • Activity.

In verjetno še marsikaj, kar mi trenutno ne pade na pamet ;)

Lep dan!

četrtek, 9. december 2010

Wishlist 2010

Spet je prišel ta čas v letu in nekateri že malo priganjajo, kdaj bo kak seznam ;) No, pa dajmo ...

  • zložljiv dežnik, ne v kakšni otroški barvi in različici, tak bolj fensi,
  • debele žabe, ki naj ne bodo črne/sive/rjave, predlagam temno vijolične odtenke,
  • bež plašč :) že cca. tretje leto zapored,
  • stojalo za mobitel za v moj lepi avtek, takega, ki se ga pritrdi na vetrobransko steklo, ne na ventilator,
  • vinjeto :),
  • pisana oblekica do kolen Desigual style, volnena ali bombažna, kratki ali dolgi rokavi,
  • črne pajkice, take da malo stisnejo :),
  • smučarska bunda,
  • smučarske hlače,
  • PaperBlank planer za 2011 (z datumi) - imajo noro lepe,
  • rjavi škornji,
  • priročna škatla/kovček/something, kamor se da pospravit nakit in bižuterijo, brez da bi se vse sfrenkljalo in da ne bi vsakič 5 min iskala želeno stvar,
  • boni Qlandia,
  • boni Müller,
  • ...
Upam, da je kaj uporabnega. Če se pa še kaj spomnim, pa dodam.
Pa še apel vsem, ki vam moj wishlist pride prav - tudi meni bi koristil vaš. ;)

Tako, to je to ...
Sicer pa se je od zadnje objave zgodilo veliko, marsikaj, preveč ...
Kanarskih ni bilo, bila pa je Menorca in prav nič mi ni žal, da bodo strelicije še malo počakale, preden jih vidim v naravnem okolju. Mogoče o tem enkrat, ko bo več časa.
Ena objava pa kmalu sledi, namenjena pa bo eni posebni osebi, ki je pred kratkim zapustila naš svet in pazi na nas od nekje daleč, daleč stran ... ;(

Naj bo december res vesel in pravljično očarljiv.

Lahko noč.

četrtek, 9. september 2010

Canary Islands

Po vsej verjetnosti konec meseca ;) Wuhuuuu ;) So v planu že skoraj 3 leta (komaj verjamem, da je res že toliko časa od moje okrogle obletnice) pa je vedno prevladala kakšna druga ideja. Letos pa upam, da res pridejo na vrsto. Najverjetneje Tenerifi. Komaj čakaaaaaaaam, da doživim večno pomlad :) Čeprav tudi tam temperature niso ravno zelo visoke, se bo zelooo prileglo malo sončka, morja, zelenja in cvetja po vsej tej sivini in dežju, ki nas zadnje čase obdajata.

A greva pogledat, kje te rož'ce rastejo? ;)



Lep dan!

ponedeljek, 30. avgust 2010

Blatenje

Ne maram ga. Blatenja - javnega ali zasebnega. Če sem kdaj kogarkoli blatila, ali se mu je vsaj zdelo, da sem ga, naj mi pove. Lepo prosim. Se bom javno opravičila. Ker se mi zdi skrajno grdo. In (pre)globoko pod nivojem, na katerega sem se pripravljena spustiti. Pa naj gre za posredno ali neposredno, z imeni ali brez. Tisti, ki ga blatiš, itak ve, da so opazke namenjene njemu. Iz prejšnjih pogovorov, iz okoliščin... enostavno ve. In je resnično podlo. Še posebej, če gre za družinskega člana, priženjeno družino, prijatelja... skratka nekoga, s katerim boš tako ali drugače še dolgo imel opravka. Sploh, če ta oseba zate veliko naredi - dobrega, seveda. Se žrtvuje in trudi pomagati po najboljših močeh, pa če to (sebi in drugim) priznaš ali ne.
In ja, blatenje se te dotakne, pa čeprav veš, da je neutemeljeno. Preprosto zato, ker je krivično. Ampak itak se vse vrne. Zato se sekirali res ne bomo, ane? Glavno da vsak zase ve, da dela prave stvari s pravimi nameni in iz pravih razlogov.

V tem sivem hladnem dnevu pa dajmo nasmeške na obraz. In kmalu bo spet sonček in toplo! ;)

sobota, 28. avgust 2010

Želje

Vsi jih imamo, eni več, drugi manj. V glavnem pa vsi veliko. Ampak moramo paziti, da smo v svojih željah natančni. Ko o njih pripovedujemo, razglabljamo, razmišljamo, si preprosto želimo, je treba biti jasen. Kaj, kdaj, kako, kje, s kom itd. :) V nasprotnem primeru bo morda vesolje (ali kdorkoli že uresničuje naše želje - poleg nas samih) kako malenkost razumelo narobe. Preprosto drugače.
En primer, malo za hec, malo zares... včeraj zvečer oz. ponoči se voziva z Bleda. Sita, vesela, zadovoljna, prijetno utrujena. Dež je lil, kot bi se odtrgal oblak. In kar naenkrat se zavem, da skozi naše mesto (skoraj) dobesedno glisirava. Voda je špricala na vseh koncih. Visoko. In takrat mi je postalo jasno - že od nekdaj si želim, da bi lahko kdaj glisirala. Nikoli pa nisem prav natančno opredelila, da mislim s čisto pravim gliserjem (ali jahtico, da ne bomo skromni) in ne osebnim avtomobilom, da bi rada, da se to zgodi na morju in ne na glavni cesti skozi naše mesto in da bi takrat rada bila v kopalkah in v čudovitem sončnem toplem dnevu. Ne ponoči, v kavbojkah in puloverju, pri 14 stopinjah kljub avgustu. :)
OK, tole je bil res bolj hec, ampak bistvo je pa čisto zares. Natančno moramo vedeti, kaj si želimo. In želje tudi natančno izraziti. Z vsemi podrobnostmi. Potem pa samo z vsemi močmi in energijo mislimo na uresničitev, hodimo po svetu z odprtimi očmi, da ne spregledamo možnosti, ki odpirajo poti k uresničitvi. In trdno verjamemo, da se nam bodo želje izpolnile. Rezultat je neizbežen. :)

Srečno in prijeten vikend ;)