četrtek, 16. junij 2011
Bezeg
Nad njim sem naravnost navdušena. Kot sem omenila že v prejšnji objavi, sem letos sploh obsedena z rastlinami, takšnimi in drugačnimi. Ampak bezeg mi je res med najljubšimi, tako španski, kot tisti navadni. Slednji sicer ponavadi raste v največji svinjariji, ob progah, cestah, v jarkih, kamor packi odlagajo odpadke. Kljub temu pa tako omaaaaaaamno diši in njegovi drobni beli cvetki so tako ljubki. Ko se sprehajam mimo bezgovih grmov, bi se kar ustavila in vohala. Bi bilo fino imeti parfum s tem vonjem ... ali dišavo za stanovanje, ampak naravno, ne kak fake umetni vonj. Da bom vsaj malo lahko uživala ob bezgovih darovih tudi, ko bodo cvetovi že zdavnaj odcveteli, bo poskrbel bezgov sirup, ki sva ga letos prvič z Lubijem sama naredila in očiščevalni bezgov čajček. Je super, ko je človek bolan, ker se po njem dodobra prešvicaš, pa tudi sicer je zelo okusen. Priporočam!
Nazaj v naravo
Zadnje čase me vse bolj vleče v naravo. V gore, med travnike, k vodam ... Tudi v smislu nabiranja plodov, listov in cvetov, ki nam jih ponuja naša narava. Spomladi sva z Lubijem začela nabirati rožice oz. zelišča, plodove in listke za domačega jegra. Glede na to, koliko ljudi v bližnji okolici poznam, ki to počnejo, je očitno izdelava te zdravilne alkoholne pijače postala pravi hit. No, in, odkar to počneva, me narava vedno bolj zanima. Spoznavam rastline, odkrivam njihove vonjave in zdravilne učinke. Ugotavljam, da pred tem pravzaprav večine rastlinic nisem niti opazila, kaj šele poznala. Ena takih je naprimer akacija. Ne vem, zakaj, ampak prej sem ob tej besedi vedno pomislila na neko sredozemsko rastlino. Ne bi je znala opisati, ampak pač - nekaj sredozemskega (morda zato, ker je beseda vsaj znatno podobna agavi?). Letos pa odkrijem, da je to drevo, ki ga je tudi v moji bližnji okolici več kot ogromno in da prav omamno diši. No, to je samo en primer. Na podoben način gre še pri mnogim rastlinah, ki mi prej niso prišle niti do kroga nezavednih zaznav. Zdaj pa jih poznam, opazim in z veseljem povem ljudem okoli mene, katere rožice so to. Prav v veselje mi je hoditi po travnikih in potkah in v vrečko nabirati te čudovite rastlinice. Včasih bi se mi to zdelo neznansko dolgočasno in brezveze. Da jaz pa res nisem za kaj takega, bi rekla. Hja, človek se res spreminja ;)
Posledice tega početja pa so 5 litrov jegra v izdelavi (rastlinice se namreč dodaja celo sezono - od zgodnje pomladi do jeseni), 14 litrov (ne, nisem se zmotila, res je 14) bezgovega sirupa, sušeči se bezgovi cvetovi za bezgov čaj, še nekaj drugih rastlinic, ki se sušijo, da bodo za čajno mešanico, ki jo je treba še dopolniti. In še se bo kaj našlo. Če bom še ujela, bom dala sušit tudi lipove cvetove za čaj.
Narava je super!
Posledice tega početja pa so 5 litrov jegra v izdelavi (rastlinice se namreč dodaja celo sezono - od zgodnje pomladi do jeseni), 14 litrov (ne, nisem se zmotila, res je 14) bezgovega sirupa, sušeči se bezgovi cvetovi za bezgov čaj, še nekaj drugih rastlinic, ki se sušijo, da bodo za čajno mešanico, ki jo je treba še dopolniti. In še se bo kaj našlo. Če bom še ujela, bom dala sušit tudi lipove cvetove za čaj.
Narava je super!
sreda, 15. junij 2011
10. 6. 2011
Čisto navaden dan, še bolj navaden datum? Not! To je dan, ko sem diplomirala! Z odliko, jasno ;) V čudoviti oblekici, z novo (oz. obnovljeno in svežo) barvo las, v čeveljcih, ki so bili kupljeni že nekaj let nazaj iz čiste nečimrnosti, na koncu pa so bili super kombinacija že za bratovo poroko in zdaj še za zagovor diplome (če prav pomislim, sem jih imela že ob razglasitvi rezultatov mature, o matr, so že stari - so pa še kot novi) in s fensi svetlečimi rdečimi nohti. Aja, point je v diplomi, ne v outfitu, saj res ;) No, tako lepa in v spremstvu mojih najdražjih sem torej v petek, 10. 6. 2011, diplomirala. In bila zelo lepo pohvaljena s strani mentorice in predsednika komisije, ki me je pohvalil z besedami, da mu je v čast, da je lahko na zagovoru diplome ene najboljših študentk fakultete. In ta gospod ni ravno znan po tem, da bi izkazoval svoje navdušenje nad kom. Zelo ponosna!
Hja, zdaj sem pa baje gospa, a ne gre to tako? Poroka ali diploma, kar je pač prej, je tisto, kar gospodično spremeni v gospo :) No ja, počutim se ne prav nič drugače kot prej, samo veliiiiiiko bolj nasmejana in sproščena sem. In komaj čakam morjeeeeeeeeeeee :)
Lep (sončen?) dan!
Hja, zdaj sem pa baje gospa, a ne gre to tako? Poroka ali diploma, kar je pač prej, je tisto, kar gospodično spremeni v gospo :) No ja, počutim se ne prav nič drugače kot prej, samo veliiiiiiko bolj nasmejana in sproščena sem. In komaj čakam morjeeeeeeeeeeee :)
Lep (sončen?) dan!
četrtek, 26. maj 2011
Čudovit dan
Danes je daleč najboljši dan v zadnjih mesecih. Čudovit. Pretekli meseci so bili naporni, predvsem stresni. Na faksu ves čas nekaj, na tone seminarskih, kolokviji, izpiti. Nato vest o tem, da moramo do 5. junija oddat vezano diplomo. In ta vest ni prišla, kajpavem, januarja. Ne, aprila. Zato se je moralo začeti s svetlobno hitrostjo odvijati - vse. Hitro opraviti zadnja dva izpita, ugotoviti, o čem sploh pisati diplomo, se dogovoriti z mentorico, najti literaturo itd. itd. No, skratka. Potem sem delala, tipkala, pisala, raziskovala. Vmes nestrpno čakala rezultate zadnjega izpita. In čakala. In čakala. Čakala več kot mesec dni. In danes se je zgodilo. Najprej zjutraj mentoričin mail, da je moja diplomska naloga odlična in da sem nadpovprečno dobro izpeljala tiste dele, ki večini študentov predstavljajo največ težav. Da naj napišem le še povzetek in sem končala. Nato sem besno začela tipkat povzetek in ga zavzeto prevajat v angleščino. Ko sem tudi to dokončala, sem - ponovno in brez pravega upanja - preverila, če so (slučajno) že objavljeni rezultati zadnjega izpita. In ... presenečenje! Razveselila me je ena lepa desetkica. Zadnja! Čisto zadnja pred diplomo! Priznam, prišle so solzice v oči. Mojemu dragemu sem le s težavo v telefon zdrdrala vesele novice. Nato še mamici in očku. In moji E. In lep dan se ne neha. Takoooooo vesela sem. Pojem in plešem pred ogledalom, kupit sem šla najino najljubšo pijačo, s katero se ponavadi razvajava na dopustu. Zdaj pa le še počakam Lubija, da proslaviva skupaj.
Lep dan želim tudi vam. Če ni takih čudovitih novic, si pa sami pričarajte kak mali čudež. ;)
Lep dan želim tudi vam. Če ni takih čudovitih novic, si pa sami pričarajte kak mali čudež. ;)
ponedeljek, 21. marec 2011
Dobrodošla, Pomlad!
Pozdravljena, pomlad! In dobrodošla! Težko smo te že čakali. Zdaj, ko si tu, pa le napolni naša srca, duše in telesa s soncem, toploto, omamnimi in čarobnimi vonji in neskončno pisanimi barvami. Pa s tisto čudežno pomladno ljubeznijo in nagajivostjo ter vsem ostalim, s čimer nas razveseljuješ. Pomladansko utrujenost pa letos lahko pustiš tetki zimi! ;)
Tukaj pa en pozdrav pomladi za vse tiste, ki ste (tako kot jaz) malo rockerji po duši ;)
Tukaj pa en pozdrav pomladi za vse tiste, ki ste (tako kot jaz) malo rockerji po duši ;)
torek, 1. marec 2011
Rojstnodnevni wishlist 2011
Približuje se moj nekajindvajseti rojstni dan ;) Zato spet objavljam wishlist. In ugotavljam, da zadnje čase pišem samo še to. Haha. Toliko neizpolnjenih želja? Mogoče. Predvsem pa to, da si ne vzamem časa, da bi spisala kako drugo, drugačno objavo. Tudi za to bo prišel pravi trenutek. Ampak ta, v katerem ustvarjam ta post, to še ni :)
Torej, želje:
In verjetno še marsikaj, kar mi trenutno ne pade na pamet ;)
Lep dan!
Torej, želje:
- likalnik za lase,
- set za geliranje nohtkov,
- nova očala (ali prispevek zanje),
- stekleničko Flaška (ne zaradi njenih čudežnih sposobnosti spreminjanja sestave vode, ampak zaradi oblike, materiala in varovanja okolja ter svojega zdravja) - večjo od 0,5 l,
- prstan tak http://www.nakit-kamen.si/srebrni-prstani-s-cirkoni/srebrn-prstan-s-cirkoni-lsp008-cc02 in/ali tak http://www.nakit-kamen.si/srebrni-prstani-s-cirkoni/srebrn-prstan-s-cirkoni-lsp015-cc09 in/ali tak http://www.nakit-kamen.si/trgovina/srebrn-prstan-z-velikim-cirkonom/4,
- trekking čevlji (nepremočljivi!),
- L'Occitane parfum Potonika,
- Hugo Boss parfum XY,
- mandale,
Activity.
In verjetno še marsikaj, kar mi trenutno ne pade na pamet ;)
Lep dan!
četrtek, 9. december 2010
Wishlist 2010
Spet je prišel ta čas v letu in nekateri že malo priganjajo, kdaj bo kak seznam ;) No, pa dajmo ...
Pa še apel vsem, ki vam moj wishlist pride prav - tudi meni bi koristil vaš. ;)
Tako, to je to ...
Sicer pa se je od zadnje objave zgodilo veliko, marsikaj, preveč ...
Kanarskih ni bilo, bila pa je Menorca in prav nič mi ni žal, da bodo strelicije še malo počakale, preden jih vidim v naravnem okolju. Mogoče o tem enkrat, ko bo več časa.
Ena objava pa kmalu sledi, namenjena pa bo eni posebni osebi, ki je pred kratkim zapustila naš svet in pazi na nas od nekje daleč, daleč stran ... ;(
Naj bo december res vesel in pravljično očarljiv.
Lahko noč.
- zložljiv dežnik, ne v kakšni otroški barvi in različici, tak bolj fensi,
- debele žabe, ki naj ne bodo črne/sive/rjave, predlagam temno vijolične odtenke,
- bež plašč :) že cca. tretje leto zapored,
- stojalo za mobitel za v moj lepi avtek, takega, ki se ga pritrdi na vetrobransko steklo, ne na ventilator,
- vinjeto :),
- pisana oblekica do kolen Desigual style, volnena ali bombažna, kratki ali dolgi rokavi,
- črne pajkice, take da malo stisnejo :),
- smučarska bunda,
- smučarske hlače,
- PaperBlank planer za 2011 (z datumi) - imajo noro lepe,
- rjavi škornji,
- priročna škatla/kovček/something, kamor se da pospravit nakit in bižuterijo, brez da bi se vse sfrenkljalo in da ne bi vsakič 5 min iskala želeno stvar,
- boni Qlandia,
- boni Müller,
- ...
Pa še apel vsem, ki vam moj wishlist pride prav - tudi meni bi koristil vaš. ;)
Tako, to je to ...
Sicer pa se je od zadnje objave zgodilo veliko, marsikaj, preveč ...
Kanarskih ni bilo, bila pa je Menorca in prav nič mi ni žal, da bodo strelicije še malo počakale, preden jih vidim v naravnem okolju. Mogoče o tem enkrat, ko bo več časa.
Ena objava pa kmalu sledi, namenjena pa bo eni posebni osebi, ki je pred kratkim zapustila naš svet in pazi na nas od nekje daleč, daleč stran ... ;(
Naj bo december res vesel in pravljično očarljiv.
Lahko noč.
Naročite se na:
Objave (Atom)